Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
 

İl Müdürümüz

Müdür bey son

      

          

Süleyman KARADELİ  

 

            13/10/1967 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de Mehmet Soysaraç İlkokulu, İmam Hatip Lisesi ve Kayseri Lisesi’nde tamamladı. 1994 yılında Erciyes Üniversitesini, Fen Ed. Fak. Kimya Bölümü lisans mezunu olarak bitirdi.

1997 yılına kadar özel bir şirkette şirket temsilcisi olarak çalıştı. 1997 de Diyarbakır’a sınıf öğretmeni olarak atandı. 3.5 yıl Diyarbakır’da sınıf öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Müdür Yardımcılığı, Okul Müdürlüğü ve Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürlüğü yaptı. 2000-2005 yılları arası Kayseri, Yahyalı, Delialiuşağı Köyü’nde sınıf öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra 2005 yılında Melikgazi, Mehmet Kemal Dedeman İ.O.’na atandı.2011 - 2013 tarihileri arasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile Aile ve Sosyal Politikalar Kayseri İl Müdürlüğü görevini yapmıştır. 01-04-2013 tarihinde Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne atanan Süleyman KARADELİ kısa süreli görevinden sonra 23.07.2013 tarihinde Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde İl Müdürlüğü görevine başlamış olup  halen görevine devam etmektedir.

Konya Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Süleyman KARADELİ evli ve iki çocuk babasıdır.

Göreve Başlama Mesajı

                Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne atanarak Anadolu’nun manevi dinamiklerini bağrında bulunduran Konya’ya gelmiş olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sosyal devlet olmasının sonucu olarak devletimizin bize verdiği görev gereği başta Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün hizmet sunduğu güzel insanlarımız olmak üzere tüm Konya halkına, kıymetli mesai arkadaşlarım ile hizmet etmek için buradayım.

Konya’dan önce doğum yerim Kayseri,  Diyarbakır ve Yozgat’ta  görevler yaptım. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevini yürütürken, Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne atanmış bulunmaktayım.

Kayseri Melikşah Üniversitesi’nde “İşletme Yönetimi Alanında” (MBA) yüksek lisansıma devam ediyorum. İnanıyorum ki bütün bilgi, birikim ve olan tecrübemizi Konya’da da artırarak, büyüklerimizin desteği ve tüm taraflarla istişare ederek Konya’mıza  layık hizmetler sunmaya çalışacağız.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak “Biz bir aileyiz”, Türkiye’nin en büyük ailesiyiz. Bu tarihe kadar Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde hizmet eden yönetici çalışanlara hizmetlerinden dolayı şükranlarımı arz ederim.   

Bizler bu ülke insanının gücüne inanan fırsatlar verildiğinde çok başarılı olabileceğini bilen yöneticiler olarak her zaman yeniye ve yeniliğe açık, bilimin ve teknolojinin desteği ile hizmet hayali kuran kişileriz.  Mevcudu korumanın geriye gidiş olduğuna inanırız. Bu nedenle tüm Aile ve Sosyal Politikalar  ailesinin  sürekli gelişim, değişim ve dönüşüme açık ve kendini geliştirmesi gerektiğini düşünürüz.  

En çok üzerinde durduğum ve duracağım konu insanlara sevgi, hoşgörü ve barış ile bakmak ve ön yargıdan uzak olmaktır. Ayrıca onların gözü ile bakmaktır. Çünkü sizin pencerenizden bakan insanlar size fazla bir şey vermezler, bir de başkalarının penceresinden bakmamız gereklidir. Bakanlığımızın hizmet kitlesinin toplumun en dezavantajlı kesimleri olduğu da düşünüldüğünde empatik düşünmenin önemi ve gereği daha iyi anlaşılacaktır. Unutmamalıyız ki Bakanlığımızın ve biz çalışanların varlık sebebi bu mağdur ve dezavantajlı kitlelerdir. Tüm kararlarımızda ve alacağımız insiyatiflerde mağdur vatandaş odaklı olmaya çalışacağız. Adil olma ilkesinden taviz vermeksizin devletin birey için, onun mutluluğu için var olduğunu unutmayacağız.

Dünyevî dostların, makam, mevki ve rütbelerin geçici ve kabir kapısına kadar olduğunu bilenlerdeniz. Bizler devletimizin memuru, milletimizin ve insanlığın hizmetkârı olarak bize-bana yüklenen vazifeleri en iyi şekilde yerine getirmek ile mükellefiz.

Bilgiye hızla ulaşabilen, bilgiyi hizmete dönüştürebilen vasıflara sahip işgücü yetiştirebilmek ümidi ile amirlerimizin, büyüklerimizin desteği ve emirleri doğrultusunda, birlik ve beraberlik içinde,  başta Konya’mıza olmak üzere ülkemize ve tüm insanlık için güzel işler yapabilmek temennisi ile herkesi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

 

                                                                                                                     Süleyman KARADELİ 

 Konya Aile ve Sosyal Politikalar  İl Müdürü